DVA NOVÉ P?ÍRODNÍ DOPL?KY VÝŽIVY PRO (nejen) PRACOVNÍ PSY?esky
Naše firma Kipp d´Amundsen Services uvedla tyto nové, dlouho připravované produkty pro psy, koně a kočky, již na jaře roku 2007. V srpnu téhož roku byly tyto doplňky výživy uvedeny na Švédský trh, kde se poměrně záhy staly předmětem zájmu některých elitních chovatelů psů. Nyní s radostí oznamujeme, že oba produkty jsou již v prodeji i na českém trhu a to exkluzivně v našem vlastním obchodě zdravé výživy pro zvířátka i jejich páníčky.

Oba tyto doplňky zdravé výživy jsou prvními dvěma v naší vlastní řadě přírodních, holistických vysoce účinných dietetických doplňků pro zvířata, které na trhu dlouho chyběly.

Naše vlastní řada nese název KIPP´S HOLISTIC a první dvě právě uvedené novinky jsou Kipp´s Holistic IMMUNE PLUS FORMULA a Kipp´s Holistic MSM 99,9%.

Než Vám představíme podrobně složení a účinky obou produktů, dovolte nám zmínit se, proč jsme se rozhodli vytvořit vlastní řadu zdravých přírodních doplňků výživy pro zvířata, a příběh vzniku KIPP´S HOLISTIC.

Zakladatelka naší firmy, Katka Palečková, zasvětila svůj profesionální život zdravé výživě zvířat, a založila první obchod zdravé a holistické výživy (internetový i kamenný), pro zvířata i jejich páníčky, v Čechách. Zároveň otevřela první neveterinární online poradnu zdravé výživy a zdraví, kde zdrama poskytujeme poradenství, a taktéž začala pomáhat sestavovat a navrhovat speciální jídelníčky a programy výživy pro zvířata, trpící různými zdravotními problémy, se specifickými nutričními nároky, zvířata, krmená dietami typu BARF, apod.

Firma Kipp d´Amundsen Services byla založena v roce 1996, šest let poté, co započala Katčina životní láska a zasvěcení plemeni siberian husky, jeho chovu a sportu psích spřežení.

Zde jsou Katčina vlastní slova o vytvoření Kipp´s Holistic a představení našich vlastních prvních dvou produktů na trh:

„Jako chovatel, musher (jezdec se psim sprezenim) a majitel velkého chovu (kolem 40ti) nejen tvrdě pracujících psů, ale též velkého počtu starých psů, štěňat a psů se specifickými požadavky, jsem vždy hledala nejlepší a nejefektivnější cestu, jak krmit své huňaté členy rodiny. Slovem nejefektivnější mám na mysli: a) kvalitou, b) ekonomicky, a c) lehkou manipulaci a podávání velkému počtu psů. Vždy jsem vyhledávala co nejlepší (komerční - granulovanél) krmivo a maso, a záhy jsem objevila nutnost a důležitost (a obrovský rozdíl, jaký mají) přírodních, zdravých doplňků výživy.

Vyzkoušela jsem mnoho produtků z celého světa, ale téměř vždy jsem objevila nějakou větší nevýhodu, především pak příliš malé balení a příliš vysoká cena. Jako poradce výživy vidím též obrovský rozdíl mezi účinky vitamínů a minerálů v přírodní formě, na rozdíl od synteticky vyráběných.
Další důležitý fakt je, že kvantita velmi málokdy znamená kvalitu. Během let chovu, tréninku a závodění se psy, jsem se naučila mnoho o jejich tělech, nárocích, o důsledku stresu (psychologického a fyziologického) a zranění a hlavě jak je toto vše spojeno s imunitním a zažívacím systémem. Po té, co jsem se toto naučila chápat, jsem vybrala určitou skupinu doplňků, kterou se snažím poskytovat všem svým psům pravidelně (denně) - pokud možno celoročně. Díky těmto doplňkům se náš závodní team častokrát vyhnul prudkým projevům virových nákaz, které kolují na závodech. Dokonce se nám podařilo vyléčit kotcový kašel pouze přirodní cestou, bez podání antibiotik a jiných nepřírodních léčiv. Naše štěňátka nikdy neměla problém s přechodem z mateřského mléka na tuhou stravu, a naši nemocní či zranění psi regenerují daleko rychleji než dříve, zatímco naši stařečci zřídka trpí artritidou, artrózou a jinými neduhy pohybového ústrojí, a dožívají se běžně 14ti až 16ti let.

Ale protože mnoho doplňků nebylo možno získat ve větších, ekonomických baleních, záviseli jsme na sponzorech a výhodách naší distribuční firmy. Ale co ostatní majitelé psů, chovatelé a musheři?
A tak vznikla myšlenka hledat přírodní, holistické a účinné produkty a ingredience, které bychom mohli nabídnout našim zákazníkům v ekonomických baleních a přijatelných cenách. A takto vznikla naše vlastní značka či řada s názvem Kipp´s Holistic. První dva produkty, které Vám přinášíme, jsou oba testovány na všech naších psech v různých věkových kategoriích, s ruzými stupni aktivity a zátěže, výživnými nároky a požadavky (každý pes má vlastní individuální nutriční požadavky, protože každý má jiný metabolismus). Oba produkty používáme již 2,5 roku. V podstatě všechny produkty, které naleznete v naší nabídce, stejně tak jako všechny produkty řady Kipp´s Holistic, které na trh teprve uvedeme, jsou a vždy budou napřed testovány v naší chovatelské stanici a závodním teamu jako první. To je naše garance kvality a závazek, který jsme si vytyčili nejen pro naši novou řadu Kipp´s Holistic. Protože moji psi jsou tím, na co jsem v životě nejvíce hrdá a vždy byli, jsou a budou mou naprostou prioritou, jsem zavázána jim poskytovat tu nejlepší možnou péči a výživu. A tento stejný závazek a přístup máme vůči našim zákazníkům.“

Oba tyto nové doplňky se velmi lehce rozpouští ve vodě a lehce se vmíchávají do krmiva, vody, či jiných nápojů. Dávkování je velmi nízké, doplňky jsou zvířaty lehce přijímány vzhledem k příjemné přírodní chuti a vůni a jsou dodávány v ekonomických baleních, což je zároveň i ekologické. Obaly jsou recyklovatelné.
Jednoduchost obalu nám dovoluje poskytnout zákazníkovi přijatelnější cenu a způsobuje nižší ekologický dopad. Doplňky neobsahují barviva, umělé příchutě a aroma, živočišné produkty ani chemické konzervanty.

Zde je detailní popis, doporučené dávkování a indikace obou doplňků:

Kipp's Holistic® IMMUNE PLUS FORMULA™
Přírodní, holistický vysoce účinný doplněk výživy ve formě jemného prášku.
Ideální pro těžce pracující psy, březí a kojící feny, staré psy, štěňátka a psy v rekonvalescenci či jako podpora během zažívacích obtíží. Tento produkt je vhodný i pro kočky, koně a fretky.


Indikace: Důležitá podpora imunitního systému a zažívacího ústrojí. Poskytuje lehce stravitelné a velmi chutné kvasnice a další probiotické kultury a enzymy, přírodní antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, B-vitaminy, minerály a stopové prvky.
Používejte celoročně, k ochraně obranyschopnosti a trávení u pracujících psů, štěňat, starých psů nebo jedinců ve stresových situacích (cestování, rekonvalescence, krytí, březost, kojení, výstavy, závody, zkoušky, apod.). Produkt je vřele doporučován podávat psům nemocným, slabým, v rekonvalescenci po operacích, úrazech či nemocích. Výborné zkušenosti s tímto produktem jsou zaznamenány u psů trpících nechutenstvím, z důvodu stresu, těžké práce nebo růstových důvodů, a též u psů s citlivým zažíváním a u některých alergiků. Produkt je vhodný pro diabetiky a celiaky.

Složení: Sacharomices carvisiae, lactobacilus acidophilus, bifidus active, extrakt z pupalky dvouleté (zdroj kyseliny linolové a gama-linolové, silný přírodní antioxidant), vitamin B1, B2, B6, B12, kyselina pantotenová, kyselina pangamová, kyselina listová, niacin, biotin, cholin, vápník, fosfor, draslík, hořčík, železo, měď, zinek a mangan.

Dávkování: 1g na 10kg tělesné váhy. Nemocní, rekonvalescenti a tvrdě pracující psi/koně: zdvojnásobte dávku. Štěňátka do 3 měsíců věku: 1g 2x denně, bez rozdílu váhy.
Vmíchejte do krmiva či vody. Nepřelívejte vodou, přesahující 40°C! Zničíte tak účinná probiotika a enzymy! Skladujte na suchém chladném místě.

Hmotnost: 1000g (cca1000 denních dávek) a 500g (cca 500 denních dávek)Kipp's Holistic® MSM 99.9%
Vysoce účinný doplněk výživy, ideální pro pracující psy, seniory, štěňata velkých a obřích plemen, koně a pro jedince zotavující se ze zranění či operací pohybového ústrojí.


Indikace: Náprava malabsorbce (nedostatečného vstřebávání) ostatních živin, zejména minerálů, jejichž nerovnováha souvisí s problémy jako je osteochodróza (HOD, OCD, Pano). K nápravě dochází doplněním přírodní síry do organismu. Vysoce účinná podpora kloubů, šlach a pohybového aparátu obecně, u především tvrdě pracujích zvířat (dostihoví a sportovní kooně, saňoví, lovečtí, záchranářští a policejní psi), zvířat s genetickými predispozicemi k ortopedickým onemocněním (dysplazie kycelniho a ramenniho kloubu, apod.), starých, zraněných a rostoucích jedinců. MSM je též účinný antioxidant.

Složení: Methylsulfonylmethane (MSM) o 99.9% čistotě.

Feeding Instructions: Psi do váhy 20kg: 500 mg/den, psi o váze nad 20kg: 1000mg/den. Tvrdě pracující a staří psi: zdvojnásobte dávku. Zranění, růstové problémy: 1000mg - 3000mg/den. Vmíchejte do krmiva nebo pití. Skladujte na suchém a chladném místě.

Hmotnost: 1000g (1000 - 2000 denních dávek), 500g (500 - 1000 denních dávek)Pro více informací či autorizaci publikování tohoto článku, kontaktujte Katku: kippsiberians@kokeshnet.com nebo paleckova@holisticshop.cz.

Tyto první dva produkty řady Kipp´s Holistic lze zakoupit v našem internetovém obchodě zdravé výživy www.holisticshop.cz, nebo www.eshop.kokeshnet.com (Prodej ve Skandinávii a mezinárodní objednávky).
_________________________________________________________________________

Copyright © 2007, Kipp d´Amundsen Kennels & Services
Posted on: Friday April 04, 2008 CET